Morgan Stanley jest teraz właścicielem ponad 300 milionów dolarów w BTC.

W BRIEFIE

  • Morgan Stanley kupił dodatkowy pakiet udziałów w Microstrategy, firmie zajmującej się wywiadem biznesowym, będącej właścicielem Bitcoin.
  • Morgan Stanley jest teraz właścicielem 10,9% Microstrategy.
  • To 10,9% jest równoznaczne z posiadaniem przez Morgan Stanley ponad 300 milionów dolarów rezerw Bitcoinów z Microstrategy.

Wygląda na to, że kolejny finansowy behemoth wsiadł do pociągu Bitcoin, choć nie poprzez bezpośredni zakup BTC.

Morgan Stanley, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, ogłosiła niedawno dodatkowe nabycie akcji Microstrategy. Zakup ten zwiększa jej własność w firmie wywiadowczej do 10,9%.

Ten udział własnościowy oznacza również, że Morgan Stanley jest właścicielem 10,9 proc. wielomiliardowego skarbu Bitcoinów Microstrategy, w wyniku czego przy obecnym poziomie cen Bitcoinów jest właścicielem prawie 300 mln dolarów.

Czy banki chcą Bitcoin’a?

Morgan Stanley był już właścicielem udziałów w Microstrategy. Jednak ten wzrost podnosi go o znaczną marżę. Jako wielonarodowy bank inwestycyjny, ten zakup jest dużym znaczeniem perspektywy Morgan Stanley na Bitcoin w tym, że stanowi bardzo znaczną część obecnego skarbu rezerwowego Microstrategy. Zakup ten pokazuje, że nawet takie banki jak Morgan Stanley zwiększają ekspozycję na Bitcoin. Jest to pomysł, który mógł wydawać się bajkowy mniej niż rok temu.

Czy Microstrategy ustanawia nowy standard Bitcoinów?

Microstrategy była pierwszą dużą spółką giełdową, która aktywnie przekształciła część swojego skarbu rezerwowego w Bitcoin. Wielu tradycyjnych obserwatorów na początku ostro krytykowało ten ruch. Citigroup, inna spółka bankowości inwestycyjnej, początkowo obniżyła swoje prognozy dotyczące kursu akcji Microstrategy. Uważali, że ta decyzja bardzo zaszkodzi zaufaniu inwestorów do tej firmy.

Citigroup pomylił się w swoich prognozach. Cena Bitcoin’a nadal rosła, a wraz z nią udziały w Bitcoin Billionaire Microstrategy i jej ogólne wyniki akcji. W ciągu ostatniego roku, akcje MSTR wzrosły o ponad 350 procent.

Microstrategy CEO i przekształcił byka Bitcoin Michael Saylor skierował firmę w stronę BTC. Saylor był początkowo sceptycznie nastawiony do Bitcoinu, ale mieszanka podstaw Bitcoinu i globalnych zmagań ekonomicznych i społecznych spowodowanych przez pandemię zmieniła jego zdanie.

Jednym z największych czynników dla Saylora jest stopa wzrostu inflacji obserwowana przez waluty fiatowe na całym świecie. Widzi on Bitcoin jako magazyn wartości i lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto. W związku z tym zdecydował, że dla Microstrategy najlepszym rozwiązaniem będzie przeliczenie na Bitcoina części rezerwy skarbowej w dolarach amerykańskich.

Po początkowym zakupie Bitcoinów o wartości kilkuset milionów dolarów, Saylor zdecydował, że Microstrategy potrzebuje jeszcze więcej Bitcoinów. Następnie firma zebrała 650 milionów dolarów poprzez ofertę długu. Ta katapulta Microstrategy Bitcoin kupuje ponad 1 miliard dolarów w sumie. Obecnie wartość holdingu wynosi około 3 miliardów dolarów. Wiele innych firm poszło za tym przykładem. Firmy takie jak Mass Mutual, Skybridge Capital i Ruffer inwestują setki milionów lub więcej w Bitcoin.